Třemošnice - Luže

Po nemastném,neslaném prvním poločase nakonec vezeme tři body……..

V devátém kole Krajského přeboru zajíždělo naše mužstvo do Třemošnice k utkání s domácím ŽSK, které bylo na posledním místě tabulky. Víme,že s mužstvy bojujícími o záchranu jsou vždy těžká utkání, zejména, když hrají na domácím hřišti. Tak tomu bylo i dnes, kdy se nám tolik nedařilo jako v jiných zápasech, ale přesto vítězství.

130 diváků

Do zápasu nemohli nastoupit dva zranění, stabilní borci Kroutil a Naď a bylo to od počátku na hře znát. První poločas až do 28.minuty z naší strany hra nemastná,neslaná,hraje se většinou uprostřed hřiště,bez nápadu,bez ohrožení branky soupeře. Rovněž domácí produkují stejnou hru a tak se opravdu není na co dívat. Ve 28.min. naše obrana nestíhá, ale míč končí nad brankou. Naše jediná střela za celý první poločas je z trestného kopu ve 32. min.,který zahrává Veis,ale lehká,i když umístěná střela, nedělá domácímu gólmanovi problémy. Byla to tedy první a poslední střela za první poločas na branku domácích. Ve 34.min. máme šanci. Tři naši si míč na trestňáku podávají, ale nikdo nestřílí. Ve 37.min. Klenor zbytečně na vápně soupeře dribluje, ale nestřílí, ani nepřihrává a je po šanci. Naopak jeho brácha v brance pohotově kryje šanci domácích. Ve 38.min. žlutá karta pro Merkla. Ve

44.min. velká šance domácích,zmatky před naší brankou,ale máme štěstí a odcházíme do kabin za stavu 0:0.

Druhý poločas zahajujeme hodně nešťastně. Domácí celkem pohodlně procházejí po naší levé straně. Před naší brankou se to mele,ale naštěstí domácí ze tří metrů přestřelují prázdnou svatyni. Velké štěstí, ale i to je potřeba. Až ve 47.min. naše první střela ze hry z končí nad brankou. Domácí nás evidentně přehrávají a hrají se dlouhé minuty před naší brankou. Přichází 57.min. Kuba Dostál uniká po levém křídle a krásně zavěšuje, vedeme 1:0. Klenor opět zbytečně kličkuje, ztrácí, ale domácí nevyužívají. V 58.min. střídá Klenora Koukal. V 62.min. máme opět namále, domácí jdou do šance, obrana nestíhá, ale střela končí vedle naší branky. V 71.min. Koukal dostává žlutou,vzápětí má šanci,ale nevystřelil. V 74.min. Hrubý zahrává trestný kop,míč dostává Ondra Merkl a skákavou střelou střílí naší druhou,rozhodující branku. V 76.min.dostává Holub žlutou a v 81.min. střídá zraněného Koukala Bureš. Ještě v 83.min. střílí trestňák Veis, ale míč letí nad brankou…konec a naše vítězství 0:2.

Co na závěr? Myslím, že zasloužené i když vydřené vítězství. Naše hra trochu postrádala lehkost,přesné přihrávky a přesná zakončení. Na druhou stranu bylo zřejmé, že máme proti sobě mladé, ambiciozní mužstvo, kterému jde na chvostu tabulky o vše. Nelze upřít našim borcům snahu, nasazení a musíme kvitovat konečný výsledek za tři body. Ze hřišť soupeřů jsou vždy milé.

A jak příští týden?

Již v sobotu dopoledne 13.10.2018 zajíždíme na hřiště ambiciozního celku Jiskry Litomyšl,který nám šlape v tabulce na paty a ztrácí na druhém místě pouhé dva body.

Věřím, že 13 bude pro nás šťastným číslem.

Zveme všechny naše příznivce,aby si v sobotu v 10,15 hodin udělali čas a přijeli do Litomyšle naše hráče povzbudit. Těšíme se na Vás.