komentář k zápasu :TJ LUŽE : TJ Sokol ROHOVLÁDOVA BĚLÁ 3 : 1 (1:1)

komentář k zápasu :TJ   LUŽE  : TJ  Sokol  ROHOVLÁDOVA  BĚLÁ             3 : 1 (1:1)

TJ   LUŽE  : TJ  Sokol  ROHOVLÁDOVA  BĚLÁ             3 : 1 (1:1)

Rozhodčí:   Štěrba-Vaško,Mach

Za fotbalového počasí se na hrací ploše sešlo několik generací. Za hosty nastoupila např.legenda pardubické kopané šestapadesatiletý Franta Ryba. Na druhé straně s praporkem běhal patnáctiletý Aleš Mach.

Ale k zápasu….  do něj vstoupili lépe hosté. Již ve 3. min. neproměnil  jasnou gólovku ten nejzkušenější – Ryba. Druhou šanci již hosté zužitkovali. Po nedůrazu našich obránců se snaží situaci zachránit brankář Jehlička, ale pomáhá si v rozporu s pravidly fotbalu. Dobře pískající rozhodčí Štěrba nařizuje pokutový kop proti brance domácích. Pátá minuta utkání a hosté jdou do vedení.

Naši hrají chvilku jako opaření, ale od 10. minuty začíná lužská jízda. Nejprve Ondra Lacman zatáhne míč po levé straně, přihrává po zemi před branku hostí a Patrik Fidler se nemýlí. Je srovnáno na 1:1. A jede se dál. Lukáš Komárek v 16. min. vyhraje hlavičkový souboj, ale míč jde nad. Potom dvakrát úřaduje David Koukal. Nejdříve v 26. min. nedoběhne  míč před hostujícím brankářem po nedorozumění hostujících obránců po našem autu. Následně ve 30. min. pomezní rozhodčí pouští hraniční situaci, Lacman krásně prodlužuje na Koukala, ale toho neposlouchá míč – 100% gólovka!!!

Ve 32.min. vystraší golmana Jehličku lob Ryby z 25 metrů. Náš tlak ale stále pokračuje. Řádí Fidler, který pět minut před koncem 1 .poločasu předkládá míč na stříbrném tácu Koukalovi, ale tomu není přáno. V závěru poločasu stojí za zmínku hlavička Mužíčka. Odpočnout si šli do kabin oba soupeři za nerozhodného stavu. I když naši měli minimálně 5 brankových šancí, skóre utkání na svou stranu nepřeklopili. Hosté tolik šancí neměli, ale i to málo bylo vždy pro naši svatyni nebezpečné.

Na začátku druhého poločasu zase hosté zlobí. Naši jsou nedůrazní při osobních soubojích, s hráči nehrají na těsno. Naopak hosté jakoby zařadili vyšší rychlost. V 50. minutě odstoupil pro zranění Mužíček, do hry šel Kopecký ml. Táta- trenér přeskupil zadní řady. Na stopery šli Lacman s Kopeckým a Lukáš Naď šel podpořit útok.

Pánbůh zaplať, v 55. min. Lukáš Komárek po rohu propasíruje míč za záda hostujícího brankáře (2:1). A potom přichází chvíle Martina Langra, který několikrát motá hlavy obráncům Bělé. Nejkrásnější jeho akci zužitkuje Lukáš Naď v 86. minutě -3:1.

Perně vydřené tři body, ale zasloužené. Hosté, ač nováček soutěže, budou pro každého nepříjemným soupeřem.