Svitavy a - Luže a

Další porážka, tentokrát ze Svitav……..

V neděli před polednem zajíždělo naše první mužstvo k předposlednímu kolu KP do Svitav. Domácí mužstvo, které pamatuje lepší časy v divizi se v podzimní části KP pohybovalo ve spodní části tabulky. Teprve v tomto kole se dostalo na chvost první osmičky. Podle výsledků to byl hratelný soupeř a naši fandové očekávali že si odvezeme nějaké body. Na překrásném stadionu s ukázkovou hrací plochou však skončilo utkání naší porážkou:

TJ  SVITAVY    -     TJ  LUŽE     2:1  /2:1/

Naše mužstvo nastoupilo v této sestavě:

Janoušek-Roubínek,Naď,Radouš,Bareš-Hrubý,Holub,Veis,Klenor-

Kroutil,Dostál

Střídali:    62.min. zraněného Dostála Kapitola J.

Branka :   44.min. Jarda Kroutil z penalty

ŽK:            2:3 (Hrubý, Klenor, Veis)

Rozhodčí:Zerzán-Zeman, Horníček

Diváci :     hlášeno 100,z toho asi dvacet z Luže

Utkání začalo náporem domácího mužstva, který trval do 10.min. Přerušil ho trestný kop našeho mužstva ale Radouš střílí daleko vedle branky. Přichází však 12.min.,kdy naše pravá strana obrany nedokázala zabránit nebezpečnému centru před naší branku a domácí celkem snadno hlavičkují do naší sítě úplně volným hráčem. Už se to stává tradicí,kdy v posledních zápasech dostáváme branku v prvních deseti minutách zápasu. Ve 14.min. Hrubý hezky centruje,ale domácí odvrací. Hned z následující si domácí vypracují loženku,naše obrana nereaguje,ale na štěstí jde míč z malého vápna přes naši branku do zámezí. Potom zase náš Kroutil pěkně centruje, ale dobře vybíhající golman hostí má míč pod kontrolou. Ve 22.min. pěkná akce Kroutil-Radouš,ale bez úspěchu. V téže minutě mají domáci další loženku z malého vápna,ale naštěstí pro nás znovu zahazují.Přichází 24.min.,kdy opět obrana nechává „otevřeno“ a domácí pohodlně skórují po druhé na 2:0. Začíná to opět smrdět debaklem,zvláště,když si svitavští hráči  s námi hrají jako kočka s myší a lehkovážně zahazují jednu šanci za druhou. U nás se snad dá jen mluvit o dvou akcí, které si vytvořil rychlonohý Dostál,ale první jde daleko mimo a druhou nastřeluje přímo do golmana. Ve 36.min. jdou dva domácí útočníci sami na Janouška,ale ten nohou vyráží. Vzápětí domácí zahazují další tutovku a zdá se,že se půjde do kabin s výsledkem 2:0. Přichází ale 44.min.,pěkně uniká Hrubý,je však sražen v pokutovém území a Jarda Kroutil umístěnou bombou snižuje z penalty na 2:1 a zdá se,že zápas bude ještě hratelný.

Do druhého poločasu nastupujeme ve stejné sestavě a věříme,že se zápas obrátí. Ale hned ve 46.min. mají domácí tutovku,ale jak nám to již několikrát předvedli střílejí z malého vápna nad. V 54 min. dvě chyby našich obránců,ale Janoušek perfektně vytahuje. Na druhé straně si vypracujeme dvě šance i my. Kdy nejdříve uniká Dostál,ale míč mu utíká do autu,vzápětí zase uniká Klenor, pěkně centruje,ale Veis přestřeluje branku domácích. V 62.min. pro zranění odstupuje Dostál,do té doby nejlepší útočník,na hřiště jde Kapitola J. V 67.min. nesmyslně na polovině hřiště fauluje Klenor a dostává žlutou. Ve druhém poločase se nám daří a  jsme domácím více než vyrovnaným soupeřem. Škoda 70.min.,kdy Radouš dostává pěkný centr do malého vápna,ale hlavičkuje vedle. Dá se říci,že je sympatická naše snaha o vyrovnání,ale branka nepřichází. V závěru se ale karta obrací a domácí v 76.min.v gólovce přestřelují a v 82.min. opět po špatné rozehrávce naší obrany nastřelují břevno,naštěstí odrážený míč náš golman kryje. Ještě se v závěru snažíme o nápor,ale bez úspěchu.

Co říci k utkání ? Domácí nás v prvním poločase doslova semleli,a jen dvě branky v naší síti byly doslova milosrdné, převyšovali nás zejména  v nasazení,agresivitě,technickém zpracování a hlavně v přesných,adresných přihrávkách. O našich přihrávkách se nemá cenu  zmiňovat,je to stále stejné.

Po penaltě nám ale ještě umožnili vstoupit do zápasu. Celý druhý poločas naši makali,měli převahu a domácí museli zdržovat přihrávkami z poloviny hřiště brankáři,který ještě v závěru dostal žlutou za zdržování, branku v síti domácích jsme ale neviděli. A ti si určitě  nakonec oddechli po konečném hvizdu dobře pískajícího rozhodčího. Škoda,že musel střídat zraněný Dostál,který si naproti od jiných dokázal připravit několik akcí vedoucích k možnému vstřelení branky.