příprava

Příprava na krajský přebor 2018 – 2019 zahájena……..

Naše mužstvo zahájilo přípravu na krajský přebor pardubického kraje prvním lehkým tréninkem ve čtvrtek,když hned v pátek na dalším tréninku dostali hráči pěkně do těla od nového trenéra Miroslava Kaluži,který ve vedení týmu vystřídal Marka Kopeckého.

První přípravné utkání sehrálo naše mužstvo s TJ Sokol Třebeš,které je účastníkem krajského přeboru hradeckého kraje a v minulém ročníku skončilo v druhé polovině tabulky s výsledkem:

TJ Sokol T ř e b e š - TJ L u ž e 0 : 5 /0:1/

Naše mužstvo nastoupilo bez několika hráčů standartní sestavy /Kroutil,Kapitola,Roubínek,Lacman/ a bez nové posily Dostála ,který k nám přestoupil z Nasavrk – všichni dovolená.

Utkání začalo poměrně svižně a útoky se střídali na obou stranách. Naše mužstvo předčilo soupeře po technické stránce,slušně kombinovalo a začalo si vytvářet dobré brankové příležitosti. Nejvíce loženek měl Koukal a Klenor,ale ani jeden z nich nedokázali skórovat. Až před koncem poločasu jim to musel předvést zkušený Marek Veis,kdy si krásným obloučkem vychutnal domácího gólmana.

První poločas byl částí hry Ondry Merkla, jako „odměnu“mu trenér do druhého poločasu přidělil post v útoku,kde se mu nevedlo a střídal.

Druhý poločas došlo k několika výměnám hráčů v první části měli navrch domácí,kteří si vytvořili několik brankových příležitostí,ale bez zakončení. V 60. min. střílí svoji druhou branku Marek Veis,opět krásně umístěnou střelou a vedeme 0:2.V druhé části poločasu jsme převzali iniciativu a na hřišti bylo už jen jedno mužstvo a střelecky se prosadil v 72. min. Radouš,v 78. min. Hrubý a příděl na 0:5 zakončil Naď.

Co říci k utkání? Domácí účastník krajského přeboru byl důstojným soupeřem,ale na výkon našeho mužstva brankově nestačil. Trenér Kaluža dal příležitost řadě hráčů,prostor dostali i mladíci a někteří z B mužstva. Příprava splnila účel.

První zásah trenéra nastal u několika hráčů/mladší ročníky/,kteří přestože bojují o umístění v kádru prvního mužstva, bez povolení hráli celý den na turnaji v malé kopané a na výkonech to bylo znát. Nemohou se pak divit,že se do kádru nedostanou. Nevím,ale možná že trenér u těchto jedinců sáhl i k peněžitým pokutám a to plným právem…jen tak dál !!!!!!