Luže vs. Žamberk

Vítězství, překvapivých 27 bodů a krásné páté místo v Krajském přeboru pardubického kraje………

V netradičním čase v sobotu 17.11.18 v 10. hodin dopoledne se odehrálo na našem hřišti poslední kolo podzimní části Krajského přeboru pardubického kraje, kdy jsme hostili na našem hřišti celek 1.FC Žamberk. Soupeř je již několik ročníků stabilním účastníkem krajského přeboru, ale vždy končí soutěž v sestupových vodách. Nejinak tomu je i nyní, kdy se skóre 13:37 obsazuje poslední, šestnácté místo. Měli jsme tedy povinnost hrát za tři body.

Rozhodčí: Valenta-Doskočil, Fojtík

Úvod utkání začal naším náporem,kdy ve 4.min. střílí Hrubý vedle,v 6.min. Merkl z malého vápna nad branku, 8.min. pěkná akce Lacman, Kroutil opět vedle,9.min. Kroutil vysoko nad. Šancí mnoho,ale žádná do branky. V 11.min. Naď žlutá karta. Pokračujeme v náporu a vše se odehrává na polovině soupeře. V 18.min,hlavička Radouše nad,21.min další loženka nad a v 22.min. Kroutil opět nad. K této části utkání nutno konstatovat,že přes kanonádu do 22.min. nemířila jediná střela do branky a zkušený brankář Žamberka Martinovský si nesáhl na míč. Přichází ale 23.min. Holub krásně zpracovává míč,jeho přihrávka na Víťu Hrubého má oči a po jeho střele s malým přispěním gólmana se ujímáme zaslouženého vedení 1 : 0. Vzápětí však naše  obrana  čaruje,hráč hostí jde sám na brankáře,ale Janoušek ve výběhu nohou parádně vyráží. Ve 30.min. přesný trestňák Kroutila gólman kryje. Běží 35.min., Veis hezky zpracovává,prokličkuje se až na vápno,ale jeho pěkná kroucená střela končí na tyči. I nadále útočíme,útočíme,ale bez zakončení.

Co k soupeři? Potvrdil svoje postavení v tabulce a mimo 1-2 akcí přihlížel.

Do druhého poločasu Hrubého,který odjel plnit své ligové futsalové povinnosti zastoupil Kapitola J. Úvod do druhé půle byl hektický,ještě se nestačili po poločasových třech rumech usadit diváci na tribunu a Kroutil se probíjí v šestnátce,je sražen a píská se pokutový kop. Realizaci provádí Jarda Kroutil,střela jde po zemi k pravé tyči,gólman vystihuje,ale střela jde pod ním do sítě. Vedeme 2 : 0. Ještě  v 52. min. hezká střela od Kroutila,ale mimo .Máme opět územní převahu,hosté se zlepšují,ale zatím nezlobí. Předvádíme hezký,technický fotbal,ale bez zakončení. V útoku je znát nepřítomnost Hrubého,ale i tak je na co se dívat. V 64.min. díra v naší obraně,ale spíše otevřená vrata a Janoušek podruhé zachraňuje. V této době hosté přebírají iniciativu a pokoušejí se o nemožné. V 66.min. z tutovky střílejí vedle,v 67.min chybuje při výběhu náš brankář,míč mu propadá mezi rukama,ale tutovka hostí naštěstí nad. V závěru utkání v 79. min. střídá Lacmana Dušek a v 88.min. Veise Klenor. Utkání dohráváme v klidu,s přehledem kombinujeme a do závěrečného hvizdu držíme stav 2:0.

Co říci závěrem? Hosté potvrdili své postavení v tabulce,moc nezlobili a myslím,že to bylo jedno z nejslabších mužstev,které na našem vzorně upraveném pažitu nastoupilo. Naši si utkání užili,předváděli hezký fotbal a za to zněl od diváku častý potlesk. Také při střídání odcházeli střídající s potleskem a to zejména Ondra Lacman, který nastoupil k utkání s chřipkovým onemocněním a bojoval až do 78.minuty. Jako střelce utkání musím označit Jardu Kroutila. Jedna branka a mnoho dalších pěkných střel. Po skončení utkání diváci aplaudovali a našemu mužstvu děkovali za povedený podzim. Věřím,že i na jaře budou chodit v hojném počtu !!!!! Vždyť s 27 body a pátým místem nikdo nepočítal.

Co pro příště zlepšit? Referáty z utkání píšu okamžitě po utkání a již večer visí ve skříňce. Před utkáním za mnou přišli naši bývalí hráči Vašek Obolecký, Láďa Tlapák  s připomínkou,proč nedáváme na oddílové webové stránky dříve tyto referáty .Naše webovky jsou mrtvé. Tyto připomínky měli již dříve naši přespolní fandové,ale naše organizace se nezlepšila. Je příjemné,že i mimolužští fandové a bývalí hráči mají zájem o naší kopanou a měli bychom jim vyhovět. Snad na jaře.