Luže : Slatiňany 1 : 2

Naše Áčko čekal anglický týden. Nejdříve o víkendu borci zajížděli na půdu nepříjemného soupeře Mezilesí NAČEŠICE. Výsledek to potvrdil, Luže prohrála 3:1 po výkonu, který nepatřil mezi nejlepší.

Hned od začátku bylo na našich hráčích vidět jakoby se nesžili s prostředím, hrací plochou, která mimo jiné patří k nejhorším v soutěži, a zaslouženě prohráli.

KDO HRÁL: Jehlička-Langer,Komárek,Kolář,Terer,Merkl,Naď,Lacman,Bareš,Holub,Fidler

Střídali: Kopecký ml, Kapitola J., Koukal

Gól: Naď

To Pohárové utkání byl jiný level

TJ LUŽE : SK Spartak SLATIŇANY 1 : 2 (0:1)

Jehlička

Komárek, Naď, Kopecký ml.,Kapitola J.

Lacman

Kolář,Holub,Merkl,Bareš

Fidler

Střídali: (46´) Koukal za Koláře, (46´)Langer za Bareše, (55´) Kapitola M. za Fidlera

ŽK: 1:0 (Fidler)

Gól: (80´) Merkl –pk

Diváci: 120

Rozhodčí: Smitka- Štěpánek, Havránek

V Poháru hejtmana Pardubického kraje nám za soupeře byly přisouzeny jen týmy z krajského přeboru. Dva jsme vyřadili (H. Městec, Hlinsko), na třetí jsme již nestačili, ale po velkém boji.

Soupeř přijel v nejsilnější sestavě a tím dal najevo jak bere vážně účinkování v Poháru. Hned od začátku se do našich slatiňanští zakousli a nebýt zázračných zákroků Jehličky v brance, bylo po zápase.

Postupně se hra vyrovnávala, ale hosté byli fotbalovější a měli i více šancí. Nakonec branku jsme ale dostali ve 30. minutě po chybě naší obrany. Do poločasu jsme mohli vyrovnat. Odražený míč se dostal k Lacmanovi, ale ten neměl srovnané střelky.

Do II. poločasu trenér Kopecký překopal sestavu, posílil útok. Naši hráči začali jezdit jak motorové myši, důrazně napadali soupeře a ten si s tím nevěděl rady. Gólovky ale nepřicházely. Až v 80. min. obrana hostí fauluje v pokutovém území a Ondra Merkl se z penalty nemýlí – srovnáno na 1:1.

Naši chtěli strhnout vítězství na svou stranu, hosté spíše počítali s penaltami. Důkazem toho bylo i střídání brankářů. Jenže rozhodčí nastavoval promarněný čas z důvodu těžkého zranění Patrika Fidlera a soupeř toho využil v 92. minutě vstřelením postupového gólu, který ovšem hodně zaváněl ofsajdem!!!!!

Škoda, naši kluci si ale za výkony v Poháru zaslouží obdiv.