TJ  LUŽE  :  Sokol  ROHOVLÁDOVA BĚLÁ   4  :  3  ( 1:1)

Luže:    Janoušek- Kapitola J., Naď, Mužíček (37´Klenor), Lacman – Bareš, Radouš, Merkl, Holub

R. Bělá:Sušil-       Nepivoda, Tamchyna (Žoček), Pospíšil, Semínko (Braun), Chovanec, Deutsch

Deutsch, Starý, Chovanec

ŽK:                        3:4

Diváci:                  150

Rozhodčí:              Jelínek-Zerzán,Nekvapil

Ještě neuběhla ani minuta zápasu, diváci se neusadili na svá místa, a je to 1:0 pro domácí. To Radouš, hned po úvodním rozehrání posílá míč mezi hostující obránce na Bareše a ten z hranice velkého vápna bombou rozvlnil síť za brankářem Bělé. Pro domácí začátek z kategorie snů.  Rychlá úvodní branka je povzbudí, častěji jsou na polovině hostů, ale navrch mají jen po pokutové území, před brankou jsou neškodní. To hráči Bělé postupně trpělivě rozleptávají koncepci Luže a jsou za to odměněni vyrovnávací brankou Deutsche v 17. minutě. Domácí najednou ztrácejí půdu pod nohama, všude jsou pozdě. Do konce prvního poločasu jasně kralují hosté. Jsou důraznější v osobních soubojích, mají častěji míč na svých kopačkách. Bylo potřeba s mužstvem něco udělat. Ze hry je stažen Mužíček, Radouš jde na stopera a zálohu posiluje Klenor.

Přesto stejný obraz hry je i na začátku 2.poločasu. Domácí se těžko vyrovnávají s  hrou hostů, jsou stále častěji zatlačováni na svou polovinu hřiště.  Z toho pramení množství nepřesností (59´se snaží složitě rozehrávat míč, dochází k rychlému protiútoku; 61´ nedůslednost v našem pokutovém území při autovém vhazování hostí ) , které soupeř trestá brankami Starého a Chovance  a zdá se , že o výsledku utkání je rozhodnuto.

V 65.minutě střídá do té doby nejlepší hráč utkání hostující kapitán Pavel Deutsch. V 73.min. vykřesává naději na otočení výsledku svou první brankou Veis. Sokolům najednou přestane fungovat mezihra. Chybu nehledají u sebe, ale u jakéhokoliv rozhodnutí hlavního arbitra.  Luže postupně přebírá iniciativu, neustálým nakopáváním míčů před branku hostí si vytváří brankové příležitosti. Nakonec jí ale pomůže nesmyslný penaltový zákrok hostující obrany na Lacmana a Veis se z desítky nemýlí, je srovnáno.

Zdá se, že se soupeři  rozejdou smírně, ale obrana Bělé fatálně chybuje a Marek Veis dává svůj třetí gól do prázdné hostující svatyně. V 89.minutě můžou hosté ještě srovnat, ale obrana Luže na čele s brankářem Janouškem je proti.

Rohovládova Bělá byla lepším týmem, ale zpackaným závěrem darovala tři body Luži. Prostě fotbal někdy nemá logiku, a proto je tak krásný…..