Luže : Pomezí

Ve 23 kole IA třídy pardubického kraje přivítalo naše mužstvo na svém hřišti celek TJ Sokol Pomezí.Hostující celek zaujímá beznadějně poslední místo soutěže a je prvním sestupujícím mužstvem.Naše mužstvo mohlo potvrdit vítězstvím první místo soutěže a stát se bez ohledu na zbývající tři kola prvním možným postupujícím do Krajského přeboru a stalo se……..

Historický okamžik ……..POTVRZEN !!!!!!!!!!

TJ LUŽE - TJ SOKOL POMEZÍ 6 : 1 /3:1/

Tímto vítězstvím jsme si zajistili první místo v soutěži,což bylo stvrzeno po zápase předáním poháru pro vítěze,který předal našemu mužstvu zástupce

Krajského svazu pan Braun ……….BLAHOPŘEJEME !!!!!!!!

Tímto,se poprvé v historii lužské kopané stáváme, pokud této skutečnosti využijeme účastníkem krajského přeboru.

Marek Kopecký poslal do utkání tuto sestavu:

Janoušek-Rychter,Nagy,Radouš,Kapitola-Holub,Merkl,Lacman-Koukal,Hrubý,Kroutil.

Střídali: Roubínek a Veis.

Branky: Kroutil 2,Radouš 2,Hrubý 1,Lacman 1,

Divaků: 120

Utkání jsme začali náporem a hned v úvodu jsme měli několik brankových příležitostí.Dobře chytající brankář hostí nám však nedovolil skórovat a když se soupeř poprvé dostal na naší polovinu vytěžil z prvního útoku trestný kop z poměrně velké vzdálenosti cca 25 metrů.K všeobecnému údivu přítomných končí poměrně lehký míč v naší brance a hosté se ujímají v 8 minutě vedení 0:1.

Naše mužstvo nasadilo,a vytvářelo si jednu šanci za druhou,kdy v 16 min.vyrovnává přizvednutým míčem Hrubý a stav vyrovnává na 1:1.Podobná akce v 19 minutě končí naší druhou branku a dává ji Radouš.Pak mužstvo hostí úplně odpadlo a útok za útokem se valily na jejich branku,ale výborný brankář a někdy naše nedůslednost skore nedovolily změnit.Jako již několikrát se na tuto gólovou bezmocnost nemohl dívat Michal Radouš,založil z obrany individuální útočnou akci a bombou ze 30 metrů upravuje skore na 3:1.

Ani v druhém poločase se obraz hry z prvního poločasu nezměnil a byla jen otázka času kolik branek ještě přidáme.Hned ve 46 minutě krásně po levém křídle utekl Hrubý a na zlatém podnosu naservíroval Kroutilovi,kdy se nedalo

než zvýšit na 4:1.V 74 minutě střílí Lacman naší pátou branku a skore se mění na 5:1.Účet uzavřel v 87 minutě svoji druhou brankou Kroutil a skore se zastavilo na konečných 6:1.

Pohledné utkání se muselo líbit přítomným divákům, kteří po utkání a předání poháru pro vítěze IA třídy dali najevo svoji spokojenost dlouho trvajícím potleskem.I naši borci si ocenění užili při focení a dokumentaci tohoto úspěchu.

Do konce soutěže nám tedy zbývají poslední tři kola,která však již nemohou na našem úspěchu nic změnit.Našemu mužstvu zbývají tyto zápasy:

3.FK Horní Ředice 23 14 4 5 61:36 47

O druhé postupové místo bude ještě bojovat Dolní Újezd s Horními Ředicemi v předposledním utkání v D.Ú.Na podzim zvítězili Ředice 4:0.

A kdo bude bojovat o sestup? Jasný sestupující je Pomezí.O druhého sestupujícího ještě může bojovat Semanín,Nasavrky a Načešice.