Luže - Nasavrky

Naposledy doma…….po prvním remízovém poločase zasloužené vítězství.

Naše první mužstvo hostilo v předposledním 25 kole soutěže IA třídy pardubického kraje celek Sokola Nasavrky.V podzimním utkání jsme zvítězili v Nasavrkách 2:0.Soupeř měl velmi slabou podzimní část a byl na sestup. Jaro měl lepší, ale přesto k utkání nastupoval z pátého místa od konce tabulky a od sestupu je zachráněný.

TJ  LUŽE    -   Sokol  NASAVRKY    6:1 /1:1/

Trener Marek Kopecký poslal na hřiště tuto sestavu:

Klenor-Rychtr,Mužíček,Roubínek,Radouš-Merkl,Lacman,Naď-Hrubý,Kroutil,Veis

V druhém poločase střídal Rychtra Kapitola a Mužíčka Bareš,

Utkání přihlíželo 150 diváků.

Branky: Hrubý 3,Veis 2,Kroutil 1

Úvod utkání byl poměrně“divoký“,když již ve 3 minutě má Radouš loženku,ale míč končí vedle.Hned ve 4 minutě Radouš nastřeluje břevno a odražený míč vrací na branku Merkl,ale nastřeluje tyč.Nedáš-dostaneš platí stále,štěstí jsme měli v 5 minutě,kdy celkem snadno Rychtrovi unikl soupeř ale nedokázal zakončit.Následně v 10 minutě opět Rychtr vyrobil hrubku,kdy mu míč šel pod kopačkou a to již hosté trestají první brankou a vedou 1:0.Po obdržené brance naše mužstvo zabralo a v zápětí střílí Radouš opět do tyče.Vytváříme si řadu brankových příležitostí a v 19 minutě vyrovnává Hrubý na 1:1.Ve 26 minutě byl nařízen na hosty pokutový kop,ke střele se staví Veis,ale jeho pohodovou,polovysokou,ne příliš prudkou střelu brankář kryje.Do konce poločasu se na skore již nic nemění a s remízou 1:1 odcházíme do kabin.

Druhý poločas již byl o něčem jiném.Hned v 48 minutě Kroutil hezky zavěšuje a ujímáme se vedení 2:1.Za 3 minuty Hrubý se rozpoměl na svůj střelecký potencionál z podzima Hrubý a dělovkou zvyšuje na 3:1.Za deset minut nato zvyšuje Veis na 4:1 a je vymalováno.Na hřišti zůstává jen naše mužstvo a soupeř z utkání úplně „odešel“.Přesto v 74 minutě z ojedinělého útoku Nasavrky střílejí krásnou střelu,ale Klenor bravurně kryje.V 76 minutě zvyšuje opět Hrubý na 5:1.V 84 min.Radouš bombou jemu vlastní nastřeluje opět jen tyč a skore na konečných 6:1 uzavírá Veis.

Co říci závěrem k utkání?

Naše mužstvo splnilo úlohu lídra zápasu a nastřílelo 6 krásných branek.Kuriozitou tohoto utkání bylo nastřelení čtyřech tyčí a jednoho břevna,to se často v utkáních nestává.Naši předvedly profesorský,technický fotbal a utkání se muselo našim divákům určitě líbit.Však to dali najevo závěrečným potleskem.V minulosti,vždy nepříjemné mužstvo Nasavrk muselo odcházet ze hřiště znechuceno.Nebýt výše uvedeného břevna a čtyřech tyčí mohlo být vítězství dvojciferné.

Na závěr jedna nevídaná gratulace:

Víťa Hrubý dokázal brankami v tomto utkání dosáhnout nevídaných 35 branek za podzimní a jarní sezónu……a to má ještě k dobru poslední utkání příští sobotu v Načešicích….gratulujeme.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

K poslednímu 26. kolu soutěže odjíždí naše mužstvo na hřiště Sokola NAČEŠICE  tuto sobotu 16.6.2018.Začátek utkání již ve 14 hodin