Luže - Moravany

Ve čtvrtém kole sundáváme Moravany z prvního místa a usedáme na trůn krajského přeboru Pardubického kraje………

Dá se říci,že nedělní utkání s prvním celkem tabulky TJ Sokol Moravany bylo šlágrem kola. Moravany v minulém ročníku skončily na posledním místě tabulky,ale letos se po třetím kole dostaly na první místo bez porážky. Naše mužstvo vstupovalo do utkání s tím,že v případě vítězství a porážce Lanškrouna v Hlinsku budeme vedoucím mužstvem přeboru a tak se i stalo,když Hlinsko zvítězilo 1:0.

TJ LUŽE - TJ Sokol MORAVANY 4 : 2/3:1/

Naše mužstvo nastoupilo v sestavě:

Janoušek-Kapitola,Radouš,Naď,Lacman-Holub,Veis,Merkl,Klenor-Hrubý,Kroutil

Branky: 18.a35. Min. Hrubý, 43. min. Kroutil,61. min.Veis

Střídali:10.min.střídá zraněného Klenora Bareš, v 81.min.Veise střídá Mužíček, v 89.min. střídá Mužíčka Richter.

Diváků: 420

ŽK: 2:1 (Kroutil, Merkl)

Rozhodčí:Suchomel-Ujec, Pagáč

Delegát: Valenta P.

Před rekordní diváckou kulisou,která byla částečně“zapříčiněna“ Výstavou historických automobilů,traktorů a motocyklů,kterou zorganizoval Milan Hrnčál st. jako sponzorský dar pro náš oddíl…….Milane děkujeme,začalo utkání ve 14,30 hod.

Naše diváky vstup do utkání asi moc nepotěšil,když již ve 3. min.Kapitola neudržel na pravé straně hostujícího Kříže,ten pohodlně centruje a asi ze dvaceti metrů hosté střílí svoji první branku. Nepříliš prudká a umístěná střela prochází gólmanovi pod tělem a hosté vedou 0:1.Pak začala ofenzíva našeho mužstva,ale bez vyrovnávací branky. V 17. min. jsme měli štěstí,kdy si opět Kříž pohrál se

třemi našimi obránci,ale střílí nad branku. Tento hráč nám dělal po celý zápas svojí technikou,rychlostí a tvrdostí velké problémy. Vzápětí však dělá hostující obránce chybu, míče se zmocňuje Víťa Hrubý a po krátkém sprintu střílí nádhernou bombou přes celou branku náš první gól a vyrovnává na 1:1.Přebíráme iniciativu,dobře kombinujeme a Moravany se stahují a urputně brání. Naši převahu v 35. min.potvrzuje opět Víťa Hrubý a brankou jako přes kopírák se ujímáme vedení 2:1.Účet prvního poločasu uzavírá ve 38. min.krásnou individuální akcí Jarda Kroutil,kterému se zřejmě zalíbily Víťovi branky a úplně stejnou střelou ze stejného místa uzavírá první poločas na 3:1.

Do druhého poločasu nastupujeme se snahou výsledek potvrdit,ale jsou to hosté,kteří přebírají iniciativu a dobře kombinují. V těchto chvílích si naše obrana zbytečně přihrává míč před pokutovým územím,nehraje dopředu a po dvou kyksech dává možnost hostům. Mám za to,že i přes vedení 3:1 máme hrát dopředu a ne si zbytečně zadělávat na problémy,což se nelíbilo i divákům a dali to najevo. Z této letargie nás dostal až Marek Veis,když si v 61. min.krásně vychutnává gólmana hostí a technicky zvyšuje na 4:1. Zdá se,že je rozhodnuto. Hosté se však nevzdávají,když v 67. min. dávají svoji druhou branku na 4:2.V 77.min máme štěstí,když doražený míč putuje do naší branky,ale pomezní mává postavení mimo hru. O několik minut později hosté střílí z gólovky vedle. Ještě že tak. Pak ale čaruje Jarda Kroutil,kdy po individuální akci krásně“zakroutil“ míč ,který skončil na tyči. Hosté zlobí, až do konce,mají dostatek sil a snaží se korigovat výsledek. Naši však svojí zkušeností s přehledem brání a drží výsledek do konce utkání.

Co říci závěrem?Naše mužstvo zvítězilo naprosto zaslouženě,kdy svým přehledem,produktivní střelbou a rozvahou eliminovalo soupeřovu snahu o změnu výsledku. Moravany hrály rychlý, pohledný fotbal a v Luži rozhodně nezklamaly. Nyní zajíždíme příští neděli do Dolního Újezdu se začátkem utkání v 17:00 hod.

Naše B mužstvo hostilo celek Žlebské Chvalovice s výsledkem 3:1 a dostává se do horních pater tabulky.

Sestava: Klenor- Roubínek, Mužíček, Pekhart, Richter L.- Bureš (Danyleichuk),

Pitra, Terer (Tlapák),Kapitola M.- Novák (Stöhr), Baťa R.

Góly: Kapitola 2x, Stöhr

ŽK: 3:4 (Pekhart, Bureš, Richter)