Luže - M. Třebová

Po šestém kole si upevňujeme vedení v krajském přeboru……..

V neděli jsme přivítali na svém hřišti mužstvo z Malé Hané Slovan Moravskou Třebovou,která byla před utkáním na třetím místě. S tímto soupeřem jsme se doposud setkávali jen zřídka a podle výsledků a postavení v tabulce jsme věděli,že se jedná o  kvalitní mužstvo a stabilního účastníka Krajského přeboru. Po konečném hvizdu rozhodčího Štěpánka utkání skončilo :

TJ Luže – Slovan Moravská Třebová  2:1/0:1/

Trenér Kaluža postavil k utkání toto mužstvo:

Janoušek-Kapitola J.Naď,Lacman,Bareš-Hrubý,Merkl,Holub,Klenor-Koukal,Kroutil.

B r a n k y: 63.min. Hrubý, 67.min.Holub

Střídali:      12.min. Koukala Richter,80.min. Merkla Kapitola M., 83.min.

Kroutila Terer, 87.min. Hrubého Mužíček.

ŽK:               3:3 (Richter, kroutil, Terer)

Rozhodčí:   Štěpánek- Schmeiser, Hellinger

Delegát:     p. Reinberg

Pěkná návštěva :200 diváků.

Úvodem nutno poznamenat,že jsme k utkání nastupovali značně oslabeni bez zraněných stabilních hráčů Radouše a Veise a již dlouhodobě zraněného Dostála.

Hosté nastoupili do utkání značně sebevědomě,ale přesto se dostal již v 6. min. do pěkné šance Kroutil,ale střílí vedle. Po dvou minutách si hosté připravili pěknou šanci,ale jejich nebezpečnou střelu bravurně vyráží Janoušek. Vzápětí hosté získávají tři rohové kopy za sebou a všechny jsou nebezpečně rozehrané a před naší brankou to vře. Těžko se dostáváme do protiútoku,ale v 16. min. opět Kroutil parádně hlavičkuje,ale gólman vyráží. V 19.min. kdo jiný než Kroutil hezky uniká,ale bez gólového efektu. Útoky se střídají na obou stranách,ale přece jenom hosté jsou více nebezpeční a často nás přehrávají. V 31.min. další gólovku hostí opět bravurně vyráží Janoušek. Vše se ale mění již ve 32.min.,kdy po centru z pravé strany se

hosté  hlavičkou ujímají vedení 0:1. Potom opět“ excelujeme“ se zbytečnými přihrávkami před naším pokutovým územím,pozdními rozehrávkami a málem přichází další pohroma. Z tlaku jsme se dostali v 38.min. kdy pěkně uniká Hrubý, ale jeho krásná střela přes celou branku končí vedle tyče. Vzápětí zahrozili hosté, ale opět nás drží Radek Janoušek a bravurně kryje již třetí tutovku. Tím končí první poločas s výsledkem 0:1.

I druhý poločas mají ve své moci hosté a naši v prvních minutách nevědí co dříve,Janoušek nebezpečně vybíhá daleko za velké vápno,tam se mu nepovede odkop a mohlo být zle. Na druhé straně pěkně uniká v 56.min. Hrubý,ale nastřeluje gólmana. Postupně přebíráme iniciativu a začínáme nebezpečně hrozit. Po pravé straně hezky uniká Kroutil,jeho bombu gólman vyráží,ale vyraženou střelu do sítě precizně vrací Víťa Hrubý a vyrovnává v 63.min. stav na 1:1.Hosté nechápou změnu na hřišti,stahují se a to byla voda na náš mlýn. Již za čtyři minuty v 67.min. přesnou střelou skóruje Martin Holub a ujímáme se vedení 2:1.Ještě několik minut trvá náš nápor, ale hosté v závěru utkání opět přebírají iniciativu a začínají zlobit. V 70.min. krásně stahuje nebezpečnou střelu Janoušek a stává se svým výkonem mužem utkání. Naši se stahují s evidentní snahou výsledek udržet a poslat hosty bez bodů domů. V závěru pro udržení času několikrát střídáme, kdy Merkla nahradil Kapitola M, Kroutila Terer a Hrubého Mužíček. Výsledek si udržujeme a bereme další tři body.

Co říci závěrem? Narazili jsme na nejlepší mužstvo, které u nás doposud v soutěži hrálo. Hosté byli technicky vyspělí, dobře kombinovali a rychlost s patřičnou tvrdostí byla jejich výhodou. Bylo z jejich chování zřejmé, že si k nám přijeli pro tři body, ale odjížděli zklamaní.

Naše mužstvo si bylo vědomo, že hraje bez dvou stabilních hráčů, ale svým nasazením a poctivým bojem se snažilo eliminovat výhody hostí. Asi se mnou budete souhlasit, když řeknu, že nás hodně podržel v brance svými zákroky zejména v prvním poločase Radek Janoušek, za což mu patří dík. Celé mužstvo po utkání sklidilo zasloužený potlesk od pěkné divácké návštěvy.

Zůstali jsme tedy v čele tabulky již se zajímavějším náskokem a vše by chtělo potvrdit v Holicích, kde začíná utkání v sobotu 22.9.18 dopoledne v 10,15 hodin.