Luže : Choceň

Reprezentační futsalový brankář Libor Gerčák si nesáhl na míč a bylo to  3 : 0  ……….

V neděli odpoledne jsme přivítali na svém pěkně upraveném trávníku mužstvo FK Agria Choceň a to již v jedenáctém kole Krajského přeboru. Hosté byli dlouholetými účastníky divizních klání a i když se nyní pohybují ve spodních patrech tabulky čekal se těžký zápas. Hlasatel a předseda oddílu Jarda Gála přivítal dlouholetého reprezentačního futsalového gólmana Libora Gerčáka, který již mnoho let hájí branku ČR. Jedná se o sympatického,kamarádského sportovce z kterého měli naši střelci velké obavy. Ale i přes jeho kvality skončilo utkání :

SK  Luže  -  FK  AGRIA  CHOCEŇ    3 : 0 /3:0/

Naše mužstvo nastoupilo v sestavě:

Janoušek-Richter,Radouš,Lacman,Dušek-Klenor,Holub,Merkl,Veis-Hrubý,Kroutil

B r a n k y : 14.min. Michal Radouš, 21.min. Michal Radouš,  37.min.Jarda Kroutil.

S t ř í d á n í : v 70.min.střídá Klenora Bareš,v 80.min.Richtera Dostál a v 86.min.Kroutila Mužíček.

Zápasu přihlíželo 130 diváků.

Utkání začalo náporem našeho mužstva a již ve 4.min. střílí Radouš trestný kop, ale míč končí mimo branku. Vzápětí v 9.min. krásně hlavičkuje Kroutil a branku Gerčáka zachraňuje břevno. Impozantní nástup je korunován ve 14.min., kdy po pravé straně uniká Hrubý, perfektně přihrává do pokutového území a Michal Radouš se nemýlí, vedeme 1:0. Za několik minut krásně se uvolňuje Kroutil a na podnosu dává opět na Michala Radouše, který nedává Gerčákovi šanci zasáhnout, vedeme 2:0. Akce jsou pastvou pro oči, krásně kombinujeme, je znát od všech hráčů plné nasazení a hosté často jen přihlížejí. Přichází 37.min.,kdy opět parádně dává do vápna Hrubý a Jarda Kroutil perfektní hlavičkou zvyšuje na 3:0. Do této minuty si Gerčák nesáhl na míč a třikrát lovil míč ze sítě. Na druhé straně ve 39.min. perfektně zasahuje Janoušek a maří šanci soupeře. Odcházíme do kabin s impozantním skóre 3:0.

Do druhého poločasu nastupujeme v nezměněné sestavě a hned ve 46.min .po krásné kombinaci nastřeluje Veis tyč. Opět meleme soupeře, ale přichází 53.min. a máme štěstí, že po shluku před brankou hosté neskórují. Vzápětí oplácíme, kdy Hrubý dává krásně Kroutilovi, ale Gerčák je rychlejší. Přichází 58.min., kdy jde po úniku Víťa Hrubý sám na Gerčáka a bombou z bezprostřední blízkosti ho nastřeluje do žaludku. Gólman delší dobu leží na trávníku, ale po ošetření se vrací do branky a s Víťou, jeho kolegou z futsalu, si kamarádsky poklepou na ramena. Krásný přátelský moment. V dalších minutách hosté přidávají a začínají zlobit. V 68.min,má šanci ještě Klenor, ale přestřeluje. V 70.min. střídá Klenora Bareš. V 71.min. po chybě obrany zachraňuje Lacman. Běží 77. min. a opět Lacman obětavě zachraňuje. Přichází 79.min. a prudkou umístěnou ránu Radouše do šibenice bravurně vyráží Gerčák, konečně měl možnost se předvést. V 80.min. střídá Richtera Dostál. Asi mohl tento střelec dostat více času, po jeho příchodu na hřiště dokázal, že to byla škoda. V 84.min. hezky střílí Dostál, ale Gerčák kryje. V 85.min. opět, jako již několikrát zachraňuje Lacman a dovolím si říci, že nás zachránil v několika gólových šancích. V 86.min. střídá Kroutila Mužíček. Čtyři minuty před koncem se střídá, když je potřeba natáhnout čas, ale v tomto případě to neplatilo. Ještě v 88.min. posílá Hrubý prudkou střelu vedle branky a tím končí utkání naším vítězstvím 3:0.

Co na závěr? Naši kluci odčinili krutou porážku z minulého týdne a mužstvo Chocně jednoznačně a zaslouženě porazili. Hráli jsme pěkný, nápaditý, technický fotbal, který diváci na tribuně častokrát odměnili potleskem. Snad ještě počítali s nějakými brankami ve druhém poločase, ale myslím, že branky z prvního poločasu stačily. Bylo znát, že se již řada hráčů uzdravila a mohla odvádět plnohodnotný výkon. Z kádru zůstal ještě na marodce Naď, ale snad již v příštím zápase nastoupí. Přesto, že jako celek zahrálo mužstvo výborně, dovolím si vyzvednout tři hráče a to Radouše, který bránil, ale i úspěšně útočil /dvě branky/!!! a dále Lacmana, který byl tím nejpotřebnějším v zadních řadách s několika vyřešenými brankovými příležitostmi. Ale asi pro mě byl největším příjemným překvapením výkon mladého obránce Duška, který bezchybně zapadl do týmu a svojí tvrdostí a aktivitou na sebe všechny přítomné upoutal, jen tak dál. V tabulce zůstáváme na druhém místě o skóre za Litomyšlí s 24 body, třetí Lanškroun má o bod méně.

V sobotu 27.10.18 zajíždí naše mužstvo k dalšímu těžkému utkání do loni ještě divizního Letohradu ,který je pasován na jasného postupujícího. Ale každý zápas je jiný a pokud odvedeme dnešní výkon nemusíme se obávat ani tohoto soupeře, který nyní s poslední Třemošnici málem ztratil všechny body. Zveme všechny naše příznivce do Letohradu na 14,00 hodinu.