Litomyšl - Luže 13.10 2018

Zasloužený výprask v Litomyšli …………

Již v sobotu dopoledne zajíždělo naše mužstvo v desátém kole Krajského přeboru do Litomyšle. Před utkáním nám Litomyšl šlapala na paty a z druhého místa na nás ztrácela pouhé dva body. V krásném podzimním dni, v perfektním areálu a ještě na dokonalejším fotbalovém hřišti s krásně sestřiženým pažitem se očekávalo zajímavé utkání o vedení v Krajském přeboru,  které nakonec pro nás skončilo výpraskem………

TJ  Jiskra  Litomyšl  -  TJ  Luže   6 : 1  /3:1/

Naše mužstvo nastoupilo k utkání v sestavě:

Klenor-Kapitola,Lacman,Radouš,Richter-Klenor,Holub,Merkl,Hrubý-

Veis,Dostál

Střídali: zraněného Radouše střídal Bareš v 68.min. a v 81.min. přišli na hřiště Mužíček a Dušek za Richtera a Dostála.

Branka: 45.min. Jakub Dostá

Diváci:   220

První poločas jsme zahájili před krásnou návštěvou našich příznivců impozantně. Hned ve 2.min. po ose Dostál-Holub-Veis posledně jmenovaný krásně pálí k levé tyči, ale domácí gólman bravurně kryje. O dvě minuty později po rohovém kopu  nabíhá Lacman, ale z malého vápna přestřeluje. Tak tedy, dvě loženky v pěti minutách a nic….Do 22.min. se hrálo vyrovnané utkání s naší mírnou převahou. Žádné brankové šance jsme si ale nevytvořili. Domácí se poprvé dostali před naši branku ve 24.min., kdy šel po chybě Richtera centr od rohového praporku a domácí poměrně v klidu střílí první branku utkání. Zde bych očekával, že náš gólman na tento  centr, i když byl prudký, vyběhne a míč  sebere. Domácí postupně získávají převahu a ve 28.min. po faulu Radouše v pokutovém území střílí z penalty druhou branku. Stav 2:0 pro domácí. Ke konci poločasu ve 45.min. hezky proniká po levém křídle Hrubý a Kuba Dostál doslova propasíroval míč do branky a snižujeme na 2:1. Už se zdálo, že s tímto stavem odejdeme do kabin, ale vše bylo jinak, když Klenor zbytečně vybíhá mimo branku a vysoký míč, který by šel daleko vedle si hází zpět do vlastní branky. Branka, jaká se často nevidí!!!!!!Náš gólman byl v utkání zřejmě ve špatném psychickém stavu, kdy mu i ty nejpomalejší míče padaly z rukou. Škoda, odcházíme do kabin se špatným výsledkem 3:1.

Do druhého poločasu očekávali naši příznivci změnu v sestavě po výkonech některých našich hráčů, kteří si o střídání svými výkony doslova říkali. Ale k překvapení všech sestava zůstává stejná.

Hned v prvních minutách druhé půle náš brankář opět provádí dvě chyby, kdy chce vykopávat před dobíhajícím útočníkem míč a dvakrát mine, naštěstí toho soupeř nevyužil. Mohu říci, že mě osobně bylo Ondry v brance upřímně líto.

K vyvrcholení došlo o několik minut později, kdy Ondra podbíhá lehký centr na malém vápně a domácí zvyšují do prázdné branky na hrozivých 4:1.Nevím,zda chtěla nechat střídačka Ondrovi vypít kalich hořkosti až do dna, asi ano. Ve 62.min. střídá zraněného Radouše Bareš. Domácí na hřišti dominují  a nám se přes veškerou snahu nedaří eliminovat jejich soustavné nápory. Hrají uvolněně, jsou rychlí na míči, bezchybné přihrávky a stále před naší brankou zlobí. V těchto chvílích vytahuje Ondra v brance dva kvalitní zákroky, ale na hře se nic nemění. Domácí v 75.min. střílejí pátou branku a skóre začíná být hrozivé. Naši se snaží, bojují, ale je to pro nás zápas „blbec“, nic se nedaří. Přichází 80.min., naše obrana naprosto ztuhla a domácí opět pohodlně jdou do vedení 6:1 a dá se hovořit o debaklu. Několik minut před koncem přichází na hřiště Mužíček a Dušek, ale ti se nestačili ani rozběhat a zápas končí naší vysokou porážkou.

Co na závěr? Vítězství domácích bylo naprosto zasloužené, byli po všech stránkách lepší, měli jistého gólmana a na stadionu dominovali. Škoda, že jsme neproměnili hned v úvodu utkání dvě gólovky a mohlo být vše jinak. Ale na kdyby se nehraje. Myslím, že se na výsledku nepodepsal jen výkon hráčů, ale i „výkon“naší lavičky. Po vysoko prohraném prvním poločase se mělo s mužstvem“něco“ udělat. Možná, že by to naší hře pomohlo, možná, že ne. Ale nechat se trápit jedenáctku z prvního poločasu i ve druhém nebylo racionální, přestože si výkony některých hráčů o změnu říkaly. Jako bývalý brankář vím, že když se nedařilo, byl jsem rád, že budu vystřídán druhým gólmanem. Zde se to ale nekonalo a Ondra se svojí nervovou labilitou zbytečně trpěl, přestože další brankář byl na lavičce. Jestli s ním byli nějaké tréninkové či jiné problémy nevím, ale z lidského hlediska to vidím tak, když kamarád potřebuje, tak by mu měl druhý střídáním pomoci. Ještě jeden moment, při našem skóre 28:19 máme za deset zápasů poměrně hodně obdržených branek, pomalu dvě na zápas!!!A to je poměrně hodně, když řada mužstev ze spodní poloviny tabulky jich mají poměrně méně……čím to? obrana, brankáři????

Přes dnešní porážku, která je pouze druhou v deseti kolech soutěže, není potřeba plakat, ale vzít si ponaučení a také si vzpomenout na některé krásné výkony našeho mužstva, které lákají na naše utkání velkou kulisu naších fandů. Je pravdou, že nás provázejí vleklá zranění a touto skutečností trpí naše hra. Je fakt, že např. za Kroutila, Radouše, Nadě ale i Koukala a další se těžko hledá adekvátní náhrada.

Pevně věřím, že v nedělním, domácím zápase proti Chocni bude vše jinak a budou nám připsány další tři body do soutěže Krajského přeboru.