Holice - Luže A 22.9 . 2018

Jednou to přijít muselo……….

V sedmém kole krajského přeboru zajíždělo naše mužstvo do Holic, které byly na devátém místě tabulky. Naši do utkání nastoupili bez svých opor, zraněných Radouše, Kroutila a Holuba. Domácí dle svých diváků nastoupili v letošní nejsilnější sestavě. Utkání se hrálo na vedlejším hrací ploše, ale na perfektním pažitu s výsledkem:

SK  Holice   -    TJ  Luže    4 : 3  /3:1/

K utkání jsme nastoupili v této sestavě:

Janoušek-Kapitola J,Naď,Lacman,Bareš-Klenor,Veis,Merkl,Hrubý-Dostál,Terer

Branky:     20.,66. a 72. min. Dostál

Střídali:     Kapitola M. za Kapitolu J., Dušek za Terera a Mužíček za Dostála

ŽK:              1:2 (Terer, Kapitola M.)

Návštěva: 80 diváků, více z Luže !!!!!!

Na začátku utkání jsme byli lepší, podařila se i nějaká ne příliš nebezpečná střela Hrubého a dvě střely Kapitoly a Dostála nejen nad branku, ale i nad ochrannou síť. Domácí postupně hru vyrovnávali a v 18.min dávají po pěkně rozehraném trestném kopu první branku utkání. Naši nerezignují a hned po dvou minutách Jakub Dostál hlavičkou vyrovnává na 1:1. Holice  přebírají iniciativu a ve 23. min. vyráží gólovku nohou Janoušek. Domácí hrají tvrdě a někdy až bezohledně, ale rozhodčí  vše pouští. V 31. min. hezkou střelu Hrubého kryje gólman. Ve 38. min. dává Bareš přihrávku protihráči a domácí dávají celkem pohodlně na 2:1. Ve 42. min. nás zachránil opět Janoušek pádem protihráči pod nohy. Vzápětí ale zbytečně čarujeme před vlastní brankou a k překvapení všech se míč dokutálí za brankovou čáru. Naprosto zbytečná branka a domácí jdou do kabin se skóre 3:1.

S nástupem do druhého poločasu jsme věřili, že se pokusíme nepříznivý stav zvrátit. Ale opak byl pravdou. Holice útočili, vytvářeli si brankové šance a hrozili další brankou. Ve 47. min. loženka domácích vedle, vzápětí z trestného kopu nastřelují břevno a po neuvěřitelné minele našeho gólmana nastřelují tyč. Jak se dalo čekat domácí střílí další branku a naskakuje pro nás nepříjemné skóre 4:1. Holicím se zřejmě zdálo, že skóre je již dostatečné a tak postupně se vracíme do hry. V 66. min. předvedl opět Jakub Dostál krásnou individuální akci a s přehledem snižuje na 4:2. To byl impuls pro naše kluky a dá se říci, že se trvale usazujeme na polovině domácích. Naše neuvěřitelná snaha po vyrovnání se naplňuje v 72.min. a to kontaktní brankou, koho jiného než Jakuba Dostála, který snižuje na 4:3. Domácí nechápou, do konce zbývá 10 min. a tlak stále stupňujeme. Nejen domácí hráči, ale zdá se, že i rozhodčí, který do té doby pískal objektivně, se snaží o udržení výsledku. Je vidět, že soupeř odešel i fyzicky a tak natahují čas častým střídáním. Nám se již do konce nedaří vytvořit nějakou gólovku a přesně v 90.minutě, rozhodčí ukončuje utkání. Přestože došlo ve druhém poločase k šesti střídáním, nenastavil ani vteřinu. Ale i my jsme před týdnem doma proti Moravské Třebové takticky i netakticky bránili a udrželi vítězství.

Co na závěr:

Nejprve vám představím střelce tří branek Jakuba Dostála. Jakub přišel před podzimní sezonou k nám z Nasavrk, kde byl parádním střelcem a dá se říci nejlepším hráčem. Při příchodu do našeho mužstva odehrál asi dvě přípravná utkání a v posledním utkání před mistrovskými zápasy v Kostelci n. O. si poměrně vážně zranil sval. V prvním mistrovském utkání v Lanškrouně nastoupil na střídání, ale po několika minutách musel odejít ze hřiště s obnoveným zraněním. Nyní tedy poprvé nastoupil v Holicích s parádní kanonádou. Jedná se o dravého, technického a myslím,že i skromného hráče, který se parádně předvedl.

Co k samotnému utkání. Věřím, že pro kluky nebylo lehké nastoupit bez tří opor, ale dá se říci, že to zvládli. Utkání bylo vyrovnané,ale umožnili jsme soupeři neuvěřitelným množstvím špatných přihrávek, kdy soupeř nemusel bojovat a mohl jen čekat na chyby. Tím jsme mu umožnili většinu založených akcí a tyto do nebe volající nepřesnosti zapříčinily nejméně dvě obdržené branky!!! Snad by i trenér měl k této slabině přihlédnout při tréninku. Také náš gólman  nepodal výkon jako v minulých zápasech.

Co se početné návštěvě našich diváků líbilo? Vysoké nasazení, kluci bojovali a klobouk dolů, když za velmi nepříznivého stavu 4:1 se dokázali zvednout se snahou o vyrovnání, málem se jim to povedlo.

I přes tuto prohru zůstáváme s tříbodovým náskokem v čele krajského přeboru a v neděli přivítáme na našem hřišti v derby MFK Chrudim b.