Dolní Újezd - Luže 9.9.2018 0 : 2

„ Dolňák“  konečně na lopatkách……..

V neděli 9.9.18 zajíždělo naše první mužstvo k utkání pátého kola Krajského přeboru Pardubického kraje do Dolního Újezdu. S tímto mužstvem na jeho hřišti nemáme dobré zkušenosti již z I.A třídy,kdy jsme v posledním utkání jarního kola vedli ještě deset minut před koncem 2:0,domácí ale stačili vyrovnat a na penalty odjíždíme poraženi. I tentokrát se čekalo těžké utkání přestože naše mužstvo šlo do utkání z překvapivého prvního místa a domácí ze třináctého. Co nás již před utkáním potěšilo, bylo velké množství naších fandů. Odhaduji kolem čtyřiceti. Odjížděli domů spokojeni !

Sokol DOLNÍ  ÚJEZD – TJ  LUŽE   0 : 2 /0:1/

Naše mužstvo nastoupilo do utkání v sestavě:

Janoušek-Kapitola J.,Naď,Radouš,Lacman-Bareš,Merkl,Holub,Hrubý-Veis,Kroutil.

Střídání:   49.min.odchází zraněný Veis a přichází Richter

89.min.přichází Terer za Bareše

BRANKY:    4.min. Kapitola,88.min. Hrubý

ŽK:               1:5 (Radouš, Merkl, Bareš, Hrubý, Kroutil)

Rozhodčí:   Mrázek- Rázek, Mach

Utkání začíná náporem domácího mužstva,přichází centr z pravé strany a jen těsně míjí naší pravou tyč. Z protiútoku hezky po pravé nabíhá Hrubý,ale přihrávka Merkla končí u domácího obránce. Další gólovku má hned ve 3.min Veis,ale z krásné pozice střílí vedle. Radujeme se ale již ve 4.min., kdy centr z pravé strany krásnou hlavičkou proměňuje   Jirka Kapitola přes celou branku do šibenice a vedeme 0:1. Naši hráči přebírají iniciativu,dobře kombinují a vytvářejí si několik brankových šancí. Další má opět Veis v 25. min., ale nedává. Hrubému v první půli nejdou centry jako obvykle,mnoho jich jde po zemi a končí na kopačkách domácích. Ti se postupně probouzejí a začínají hrozit. V 35. min. jejich tutovka končí nad naší brankou. V 38.min. je při vzájemném souboji zraněn Radouš a je mimo hru do 44.minuty. Domácí tlačí a využívají nepřítomnosti Radouše, ale dobře bráníme. Konec poločasu je hektický,45.min. Radouš žlutá,v téže minutě skvěle vychytal vyběhnutím domácího hráče Janoušek. Poločas končí 0:1.

Druhý poločas začíná velkou šancí hostí,ale Radouš s přehledem likviduje. Ve 49.min. střídá zraněného Veise Richter,domácí nás mačkají,ale obrana vše odvrací. V 50.min. krásně střílí přes celou branku Hrubý,ale gólman bravurně kryje. V 53.min. dostává Merkl žlutou a rozhodčí začíná domácím odvádět“povinná procenta“.V 55.min. další žlutá pro Bareše. Naši odolávají“žluté smršti“ rozhodčího Mrázka a urputně brání. V 60.min. střílí Radouš pěkný trestňák, hned v 61.min. krásně uniká Hrubý,sám před brankářem,ale pouze ho nastřeluje. Domácí ale stále mají iniciativu na svých kopačkách a vyložené šance neproměňují. V 70.min. Mrázek odpouští vyloženou penaltu domácím za sražení Hrubého v pokutovém území,a svým výkonem jde nad 10 povinných procent pro domácí. Domácí toho využívají a vyrovnání je na vlásku. My těžíme z dlouhých míčů na Hrubého a Kroutila. Krásné,dlouhé přihrávky rozděluje především Radouš a z nich těží Hrubý,kdy jde sám na golmana v 81.min. a hned v 84.min,ale vždy nastřeluje domácího brankáře. ,,Víťo,nechtělo by to před rozkročeným gólmanem dlouhou kličku do strany a pohodlně do prázdné branky skórovat? Při tvém startu na míč tě nemůže ohrozit.“ V 87.min. tutovka domácích jde vedle. Z protiútoku ale uniká opět Víťa Hrubý a na jeho bombu gólman ani nereaguje,dává na 0:2 a rozhoduje utkání. Hněv domácích si musel vychutnat rozhodčí Mrázek přestože domácím „povinná procenta“ odvedl.

Co závěrem? Odehráli jsme snad nejtěžší utkání soutěže s velmi nepříjemným,dá se říci kvalitním soupeřem,který neustál porážku a všichni se „slovně vrhli“ na rozhodčího. Dle mého to byl korektní,vyrovnaný zápas,kdy jsme si z brejků vytvořili dostatek brankových šancí. Naopak domácí tlačili do „plných“a při zkušenostech našich zadních řad bez úspěchu. Po porážce Letohradu v H. Městci a prohře Lanškrouna po penaltovém rozstřelu se Svitavami jsme v čele Krajského přeboru,což je asi největší překvapení soutěže.