ID 5310171
(503017)
IČO 15054438

 

TĚLOVÝCHOVNÁ JEDNOTA LUŽE Z.S.

U Stadionu 360
538 54 Luže

Předseda : Jaroslav Gála-tel:604839584 gala.j@seznam.cz 

Email: Fotbal.luze@seznam.cz

Web:www.fotbal-luze.cz

Tajemník: Kopecký Jiří ml., org.pracovník

Radim 24, 53854 Luže

mobil: 777 263 691

Email: fotisek@seznam.cz

Poštu zasílejte na organizačního pracovníka

Družstva hrají v roce 2017-18    v následujících soutěžích:

  A. mužstvo: krajský přebor   Pardubického kraje.   

  B. mužstvo lll. třídu okresu Chrudim.

  Dorost - okr. přebor

  Ml. žáci: okresní přebor Chrudimska.

   St. přípravka . okresní přebor Chrudimska.

  Ml. přípravka: okresní přebor Chrudimska

 

  Fotbalová sezóna začíná   

 

      Letošní víkendy bez fotbalu mezi ukončenou mistrovskou sezónou 2017-18 a nastávající novou 2018-19 utekly jako voda. Bylo to i tím, že fotbalový půst vyplňovalo  MS v Rusku. Mimo jiné úspěšné pro evropské týmy. Mistrovství potvrdilo, že nelze jen hrát nahoru dolu, kouzlit s míčem. Je potřeba také zapojit hlavu. A to rozhodlo. Týmy z Evropy přidaly k výše uvedeným atributům i další, vyšší herní inteligenci.

Ale nechme mistrovství mistrovstvím a vraťme se do našich luhů a hájů. Všichni v klubu jsme v očekávání jak si povede naše áčko v pozici nováčka krajského přeboru. Hráče nečeká procházka růžovým sadem jako se dá říci o poslední sezóně v 1.A třídě. Hned na začátku máme za soupeře mužstva, která dlouho hrála o postup. První kolo jedeme do Lanškrouna, v neděli 19. srpna doma přivítáme silnou Českou Třebovou, potom jedeme do Heřmanova Městce. Na  Bartolomějskou pouť tam bude určitě veselo a krásná divácká kulisa. Dále nás  postupně  čekají bašty fotbalu jako například Holice, Hlinsko, Choceň, Moravská Třebová, Svitavy, Žamberk a Letohrad, který na jaře ještě hrál divizi. Uff, hodně těžké. Jsem ale přesvědčen, že když budeme podávat výkony jako  poslední sezónu v 1.A třídě, jsme schopni hrát v polovině přeboru.

Dobrou zprávou je, že v době psaní tohoto článku je tým pohromadě včetně těch nejzkušenějších, jen Vlasta Roubínek ještě váhá. Naopak, po těžkém zranění naskočil do přípravy Danek Klenor, který to již na jaře občas zkoušel za rezervu a na hostování z FC Nasavrky přišel Jakub Dostál a z dorostu Radek Dušek.

Změna nastala jediná. Trenérský post opustil strůjce lužských úspěchů Marek Kopecký. Nahradil ho Miroslav Kaluža, v minulé sezóně ještě trénující Sokol Moravany v krajském přeboru, před tím SK Zámrsk. Aktivně hrál za SK Holice, FK Pardubice, So. Milíčeves, AFK Kolín, Olympia H. Králové, FK N. Bydžov a Tatran Žďírec n. D. Souběžně s trénováním našeho týmu je Míra Kaluža zapojen jako asistent trenéra u reprezentace malého fotbalu do 21 let.

Příprava na novou sezónu začala 12. července. Zpočátku se jednalo o dobíjení baterek. Trénovalo se 3x týdně a  hráči dostali pořádně zabrat. Postupně se přecházelo na standardní režim 2 tréninky týdně plus k tomu přípravné zápasy se So Třebeš  (5:0) , FK Kostelec n.O. (2:0), výběrem Saudské Arábie U23 (1:2) a pohárový zápas s FC Libišany (2:3). Bez tvrdé předsezónní přípravy a následné tréninkové činnosti se dnes nedá v kraji solidně fungovat. A pozor! Krajský přebor má o dva kolektivy více, soutěž je dlouhá a náročná. Poslední mistrovské utkání podzimu sehrajeme doma 18. listopadu s 1. FC Žamberk.

Soupiska A týmu: brankáři: Janoušek Radek (1997), Klenor Ondřej.(1988); obránci:Bareš Jan (1995), Dušek Radek (1999), Kapitola Jiří (1988), Mužíček Petr (1996), Naď Lukáš (1991), Radouš Michal (1990), Richter Lukáš (1991), Terer David (1984); záložníci: Dostál Jakub (1996), Holub Martin (1974), Hrubý Vítězslav (1994),Klenor Daniel (1999), Lacman Ondřej (1992), Merkl Ondřej (1989); útočníci: Koukal David (1998), Kroutil Jaroslav (1990), Veis Marek (1975).

  Stejně jako áčko začíná mistrovskou sezónu i naše rezerva, která se po roce vrátila do 3. třídy okresu. První mistrák hraje béčko 11.8. s béčkem SK Tuněchody. Doma se rezerva představí poprvé od 17:00 hodin v neděli 19. srpna. Soupeřem jí bude tým Tatranu Ctětín.

Rezerva vstupuje do nové sezóny také bez výrazných změn v kádru. Zaječí úmysly má Martin Langer, ale snad si vše  rozmyslí. Vím, že nabídka z týmu hrajícího okresní přebor je lákavá, ale je jen na Martinovi jak ke všemu přistoupí. Vždyť ještě v minulé sezóně byl členem širšího kádru áčka.

Hrajícím trenérem béčka je Pavel Pekhart, asistovat mu bude František Richter.

  Na vážkách to bylo před novou sezónou s dorostem. Vedení dorostu, panové Daňo, Novotný a Vích z toho měli pěkně zamotanou hlavu.  Kolektiv z věkových důvodů opustili 3 hráči (R. Dušek, T. Hrubý a D. Stöhr)  a Šimon Suchý přestoupil do Proseče. Doplnění žádné, protože se v plné nahotě projevuje skutečnost, že nám chybí družstvo starších žáků odkud by se dal dorost postupně doplňovat. A bude v blízké budoucnosti hůř. Chce se mi věřit, že se to zlepší až dorostou do junáckého věku ti nejmenší z přípravek.

Proto jsme vyvolali  jednání se zástupci Dynama Rosice, kde na tom s dorostem jsou stejně jako my a domluvili jsme tzv. souklubí pro tuto kategorii pro následující sezónu. S tím, že střídavě domácí zápasy budeme hrát v Luži a v Rosicích. Jelikož Pardubický krajský fotbalový svaz naplňuje mládežnické soutěže shora a Rosice a ani my jsme nechtěli s dorostem hrát krajské soutěže, zůstali jsme v okrese, kde se ale přihlásila jen tři družstva. Okresní fotbalový svaz vyvolal jednání s fotbalovým svazem okresu Svitavy s tím, že vytvoříme společnou soutěž dorostu s možností hrát i s menším počtem hráčů (1 + 8) na menší hrací ploše. Takže naši kluci budou mít vedle družstev našeho okresu za soupeře i tyto týmy s okresu Svitavy: So. Březová , souklubí Kunčina-Mladějov, So. Pomezí a z okresu Ústí n.O.  So. Rudoltice.

  V kategorii mladších žáků se přihlásilo 12 kolektivů. Což by byl ideální počet pro mistrovskou soutěž. Tady ale zase zaloboval Okresní fotbalový svaz Svitavy s návrhem rozdělit soutěž na dvě skupiny s tím, že by se do jedné zapojily mladší žáci ze Svitavska. Stalo se tak a naši mladší žáci jsou zařazeni ve skupině B, kde budou startovat i kluby z okresu Svitavy: Bystré, D. Újezd, souklubí H. Újezd-Morašice a béčko Svitav.

Mladší žáci trénují pod vedením Aleše Zavřela a Kamila Hrnčála.

  Pro sezónu 2018-19 přihlašujeme pod vedením Rosti Malíka, kterému pomáhají  Tomáš Baťa a Vlasta Roubínek, dvě přípravky, mladší a starší. Máme z toho v oddíle jen samou radost, protože mládežnických čutálistů není nikdy dost. Myslím si, že po úspěšném letním kempu v týdnu od 30.7. do 4.8. přibudou další adepti fotbalového míče. Jen, kdyby se nám podařilo získat pro trénování více bývalých hráčů-rodičů a to nejen k přípravce, ale i k žactvu a dorostu.

  Na novou sezónu se připravoval i areál. Přes abnormální sucho se trávník na začátku prázdnin pěkně zelenal a byl neskutečně hustý. Hrací ploše hodně pomohlo tzv. vyčesání staré trávy, provzdušnění a dostatečné hnojení a kropení. Dnes je situace jiná. Neskutečné sucho, nedostatek vláhy dělá své. Menší úpravy bylo potřeba udělat i uvnitř kabin pro rozhodčí z důvodu nařízení fotbalové asociace.

 

  Nyní jen zbývá pozvat Vás, příznivce dobrého fotbalu na mistrovská utkání našich družstev. Vstupné na áčko je lidové 30,00 Kč včetně zápasu béčka. Samostatná vstupenka na utkání béčka je za 20,00 Kč. Nabízí se také možnost využití permanentní vstupenky na podzimní zápasy všech našich kolektivů v hodnotě 150,00 Kč. Zakoupení permanentek je možný u pp. Gály, Kopeckého J. st., Kvapila  a Vícha. Samozřejmě také u pokladny při vstupu do areálu hřiště.

Bližší informace o dění v oddíle můžete zaznamenat na webu www.fotbal luze nebo ve vývěsní skříňce na budově nákupního střediska. 

 

 

 

                                                                                                   Jaroslav Gála-předseda oddílu

 

 

 

     

 

 

   

 

          

 

V případě, že považujete některé informace či sdělení za opravdu důležité, můžete je v textu zvýraznit například takto.