ID 5310171
(503017)
IČO 15054438

 

TĚLOVÝCHOVNÁ JEDNOTA LUŽE Z.S.

U Stadionu 360
538 54 Luže

Předseda : Jaroslav Gála-tel:604839584 gala.j@seznam.cz 

Email: Fotbal.luze@seznam.cz

Web:www.fotbal-luze.cz

Tajemník: Kopecký Jiří ml., org.pracovník

Radim 24, 53854 Luže

mobil: 777 263 691

Email: fotisek@seznam.cz

Poštu zasílejte na organizačního pracovníka

Družstva hrají v roce 2018-19    v následujících soutěžích:

  A. mužstvo: krajský přebor   Pardubického kraje.   

  B. mužstvo lll. třídu okresu Chrudim.

  Dorost - meziokr. přebor

  Ml. žáci: meziokresní přebor Chrudimska.

   St. přípravka . okresní přebor Chrudimska.

  Ml. přípravka: okresní přebor Chrudimska

 

 

  FOTBAL  TJ  LUŽE V ROCE 2018

 

   A ni se tomu nechce věřit a již tu máme adventní čas, čas příprav na nejkrásnější svátky v roce, ale také čas bilancování. Myslím si, že fotbal v Luži se má čím chlubit. Áčko suveréně vyhrálo 1. A třídu s náskokem 11 bodů před druhým Dol. Újezdem a od podzimu startuje v nejvyšší krajské soutěži v přeboru kraje. A je potřeba říci, že si na nováčka nevede špatně. Ze šestnácti účastníků jsme na velmi pěkném 5. místě, před takovými kluby, které v nedávné minulosti startovaly ve vyšších soutěžích ( česká fotbalová liga, divize) jako jsou Letohrad, Svitavy, Česká Třebová, Choceň. Dokonce naši 6 kol tabulku vedli. Přitom tým zůstal pohromadě jako v 1.A třídě, nebyl zásadně posílen. Přišel jen talentovaný Kuba Dostál  z Nasavrk. Proto potěší, když vám funkcionáři a fandové soupeře sdělí, že naši hrají  otevřený fotbal s mnoha brankovými příležitostmi na obou stranách. A potvrzují to, že góly jsou solí fotbalu a kvůli nim divák chodí do ochozů. A tady musím poděkovat našim příznivcům. Průměrná návštěva na domácích zápasech je těsně nad 200 diváků. Nejvyšší byla na utkání se Sokolem Moravany, kdy na fotbal, a také na doprovodný program – výstavu historických vozidel a motorek, přišlo přes 400 diváků !!!  Velké množství fandů také vyjíždí fandit na hřiště soupeře, kde hlučně povzbuzují naše borce. A to se hned jinak hraje. Náš divák je opravdu povoleným dvanáctým hráčem týmu a za to mu patří dík a velká poklona.

  Ale jen nechvalme. Trenér Kaluža, který tým nově vede v krajském přeboru , přes úspěšný podzim, poukazuje na nutnost zlepšení defenzivní činnosti. Jen tak se vyvarujeme některým zbytečným porážkám, viz Litomyšl, či Letohrad. Dalším úkolem je zlepšení kondice některých jedinců, protože přebor kraje je fyzicky náročnější soutěží než 1. A třída. Na druhé straně vidí pozitivum v začlenění mladých odchovanců do kolektivu (Dušek Radek, Janoušek Radek, Klenor Danek, Koukal David, Mužíček Petr, Richter Lukáš).

 

   Do vyšší třídy také postoupilo béčko, když vyhrálo nejnižší třídu okresu a vrátilo se do III. třídy a nevede si špatně. Po podzimní části je rezerva áčka na 3. místě jen bod od postupových příček výše.

Myslím si, že kluci by měli zvednout hozenou rukavici a o nejvyšší soutěž okresu – přebor by se měli ještě zdravě poprat.

 

  V minulé sezóně se podařilo znovu obnovit činnost dorostenecké kolektivu. V následující, ale někteří chlapci ukončili sportovní činnost a noví adepti téměř žádní. Tady se projevuje negativně ta skutečnost, že nám v klubu chybí jedna věková kategorie starší žactvo. Proto jsme hledali možnost  spojit se s klubem podobné problematiky a vytvořit tzv. souklubí pro tuto kategorii. Podařilo se domluvit s funkcionáři Dynama Rosice. Problém ale vyvstal v době, kdy okresní fotbalový svaz oznámil, že není přihlášen dostatečný počet dorosteneckých družstev pro organizování regulérní soutěže. Proto okresní svaz začal jednat se sousedními okresy, zda nevytvořit společnou soutěž. Dohoda se rýsovala s okresem Svitavy, ale s podmínkou, že se bude hrát s menším počtem hráčů (1+8) a na menší hrací ploše, tzv. od vápna k vápnu. Začali jsme zvažovat, zda nepřijmout nabídku krajského svazu a nestartovat v krajských soutěžích. Nakonec jsme na podmínku přistoupili a  přihlásili se do meziokresní soutěže, kde startují tři týmy z okresu Svitavy, jeden z Ústí n.O. a dva z okresu Chrudim. Zápasy střídavě hrajeme v Luži a v Rosicích.

 

  Něco podobného v bleděmodrém je u mladších žáků. V osmičlenném startovním poli je polovina družstev z okresu Chrudim a polovina z okresu Svitavy. Žáci vykazují lepší herní projev než v minulé sezóně, ale bez pomoci hráčů z přípravky by se neobešli.

 

  A jsme u přípravek. V minulé sezóně startovala jen mladší. V nové se do soutěží zapojila opět i starší. A je to jen pro lužský fotbal dobře, protože jen tak bychom se měli do budoucna  vyvarovat nedostatku hráčů ve vyšších věkových mládežnických kategoriích. Ať se to někomu líbí, či nelíbí, myslím si, že nárůst těch nejmenších capartů v našem klubu je hodně ovlivněno pořádáním letního kempu a za to patří trenérům a ostatním pomocníkům velké poděkování.

  Samostatnou kapitolou jsou trenéři a funkcionáři. Obou je nedostatek, především u mládežnických kolektivů. Proto apeluji na rodiče a na bývalé hráče, přijďte pomoc. Odměnou vám budou rozzářené oči těch nejmenších.

Stávajícím trenérům a funkcionářům děkuji za jejich obětavou práci, poděkování patří sponzorům a všem dalším podporovatelům fotbalu v našem městečku. Klidné svátky, pevné zdraví a mnoho štěstí v roce následujícím.

 

 

                                                                               Jaroslav Gála – předseda oddílu

  

 

  

 

          

 

V případě, že považujete některé informace či sdělení za opravdu důležité, můžete je v textu zvýraznit například takto.