ID 5310171
(503017)
IČO 15054438

 

TĚLOVÝCHOVNÁ JEDNOTA LUŽE Z.S.

U Stadionu 360
538 54 Luže

Předseda : Jaroslav Gála-tel:604839584 gala.j@seznam.cz 

Email: Fotbal.luze@seznam.cz

Web:www.fotbal-luze.cz

Tajemník: Kopecký Jiří ml., org.pracovník

Radim 24, 53854 Luže

mobil: 777 263 691

Email: fotisek@seznam.cz

Poštu zasílejte na organizačního pracovníka

Družstva hrají v roce 2017-18    v následujících soutěžích:

  A. mužstvo: krajský přebor   Pardubického kraje.   

  B. mužstvo lll. třídu okresu Chrudim.

  Dorost - okr. přebor

  Ml. žáci: okresní přebor Chrudimska.

   St. přípravka . okresní přebor Chrudimska.

  Ml. přípravka: okresní přebor Chrudimska

 

             Fotbalová sezóna 2017-18    

 

         Skončila nám další úspěšná mistrovská sezóna, ve které naše první mužstvo s přehledem vyhrálo 1.A třídu a postupuje do nejvyšší soutěže Pardubického kraje. Pro lužský fotbal to je neskutečný úspěch, který snad pořádně ocení až budoucí generace.

  Hráči áčka navázali na dobré výkony ze sezóny předcházející. Celý podzim nové mistrovské sezóny 2017-18 předváděli pohlednou hru zakončovanou neskutečným množstvím branek. Ve 13 zápasech jich dali 70 a jen 16 obdrželi. Střelecky především kraloval Víťa Hrubý autor 22 podzimních gólů, z toho 5 v síti Pardubiček. Dobře mu sekundovali Marek Veis se 14 a Jarda Kroutil s 12 brankami. Jarní rozjezd se nenesl v duchu podzimní hry. Vázla kombinace, chyběl rychlejší přechod z obrany do útoku. Později se hra zlepšila a přiblížila se podzimním výkonům. Za to hráče  diváci často odměňovali potleskem. Když se zmiňuji o divácích, sluší se jím touto cestou poděkovat. V průměru na domácí zápasy chodilo 140 fandů, a to si myslím, že na Luži je slušné číslo. Nesčetněkrát naši hráči cítili podporu i na hřišti soupeře. Chce se mi věřit, že přízeň fandů neztratíme ani v krajském přeboru. Ba naopak věřím, že do krásného areálu najde cestu ještě více milovníků fotbalu.

Ti už ale neuvidí na lavičce  Marka Kopeckého. Marek se sám rozhodl ukončit trenérskou funkci u našeho mužstva. Marek vyrostl na našem pažitu, nesmírnou pílí a určitou dávkou talentu to dotáhl  do Českých Budějovic, kde odehrál 45 ligových zápasů. Později startoval ve 2. a 3.lize,v divizi a v kraji. V té době se poprvé vrátil domů (2001), kdy pomáhal zachránit v Luži okresní přebor. Největší úspěchy dosáhl Marek ve futsalu. Má 9 titulů s Era-packem Chrudim, za futsalovou reprezentaci ČR odehrál 55 zápasů, startoval 2x na MS a 3x na ME, kde v r. 2010 vybojoval bronzovou medaili.

Podruhé se Marek do Luže vrátil v r. 2010, nejprve jako hráč, později začal i trénovat. Od r. 2016  se již naplno věnoval jen trénování. Marek při druhém návratu domů si stanovil vizi hrát v Luži jednou krajské soutěže, neplácat se někde na dně okresního přeboru a níže. Zatím šel s buldočí vervou nejprve jako hráč, později i jako trenér a dokázal to. Za to mu patří poděkování. Věřím, že Marek ještě fotbalu v Luži pomůže.

Statistika áčka- nejvíce zápasů odehráli Kroutil J., Lacman O., Merkl O., Naď L. a Veis M. po 25, Janoušek R., Holub M. a Hrubý V. po 23, Kapitola J. 22 a Bareš J. 19. Střelecky řádil Víťa Hrubý s 35 brankami z toho dal 5x jednom utkání 3 a více gólů. Po 22 brankách vsítili Jarda Kroutil a Marek Veis. Zlými muži byli Honza Bareš a Lukáš Naď se 6 ŽK, Ondra Merkl obdržel ŽK 5.

   Jak přes kopírák byly na podzim výkony naší rezervy. Stejně jako áčko kralovalo naše béčko 4. třídě okresu. Z 12 zápasů 11x vyhrálo. Mrzela jediná porážka na vlastním hřišti v derby s Jenišovicemi. Na jaře to ale Jenišovice slízly i s úroky. To na hřišti Na ostrůvku ještě nezažili. Domácí Jenišovice jsme  ve vyhecovaném utkání porazili vysoko 9:2. V ostatních jarních zápasech se ale béčko trápilo. Vůbec nešla souhra, okénka byla v zadních řadách. Jak to po podzimu vypadalo, že rezerva suvereně vyhraje 4. třídu, opak byl pravdou. O postup výše se bojovalo do konce soutěže, ale podařilo se to. Béčko bude v nové mistrovské sezóně hrát 3. třídu okresu Chrudim.

Statistika béčka-nejvíce zápasů odehráli Kovačka L., Langer M. po 23, Novák L. 22, Dušek R.  a Tlapák M po 19, Bureš J., Kapitola J. a Peterka S. Po 18. Šuterem béčka byl Láďa Novák s 13 góly. Kapitola Michal přidal 10 a Klenor Danek 9. Zlým mužem byl Lukáš Richter, který obdržel 5 ŽK a jednu červenou.

    Dorost obsadil v minisoutěži okresu druhé místo. Podzimní výkony byly zodpovědnější než jarní.

Na jaře chyběl klukům zápal pro věc. Kluci si musí uvědomit, že bez tréninku se nedá hrát ani pralesní liga. Kádr opustí z věkových důvodů Radek Dušek, Tomáš Hrubý a David Stöhr. Bude jen záležet na nich jak se zapojí do přípravy dospělých.

Statistika dorostu-nejvíce zápasů odehráli Dušek R., Novotný J. a Suchý Š. po 18, Zelinger D. 17, Chromek D. 16 a Dostál O. a Zajíček V. po 14. Ondra Dostál dal 15 branek, 8 připojil Rychtařík Jáchym. Nejvíce osobních trestů obdržel Pepík Novotný-4 ŽK, červené karty dostali Arnošt Petráň a Miroslav Žiga.

   Na mladších žácích se na jaře ukázal určitý progres ve výkonu. Družstvo  opustilo nepopulární poslední místo tabulky okresního přeboru. Kluci to neměli jednoduché, většinou soupeřili s hráči o dva roky staršími. Pro následující sezónu je výhodou, že kolektiv zůstává pohromadě a je o rok starší. Nejvíce gólů dal Filip Černý- 7, 5 branek vsítil Mára Richter a po 4 dali Martin Beránek s Mikulášem Zavřelem.

    Samostatnou kapitolou je přípravka. Trenérský kolektiv  posílil Rosťa Malík- nositel trenérské licence B UEFA, který vnesl do kolektivu nový náboj. Vedení přípravek zorganizovalo na konci loňských prázdnin úspěšný kemp, který měl mezi dětmi dobrou odezvu. Smyslem kempu bylo přivést do klubu další zájemce hrát fotbal, a to se povedlo. V následujícím ročníku přihlašujeme do soutěže dva kolektivy přípravek. Jelikož dětí ve fotbale není nikdy dost, pořádáme od 30.7. do 4.8.  znovu prázdninový kemp s cílem získat další adepty do našeho klubu. Blíže o kempu na webu fotbal luže.

Statistika přípravky-30 zápasů odehráli Tomík Baťa, Denis Černý, Vojta Kopecký, Honzík Novotný

a Denis Revunec, 29 David Roubínek, 27 Denisa Malíková. David Roubínek dal 62 gólů, Denisa Malíková 51, Honzík Novotný 37, Denis Černý 31 a Denis Revunec 30.

      Závěrem mi dovolte abych poděkoval všem trenérům za jejich obětavou práci, především u mládežnických kolektivů, hráčům za předvedené výkony, divákům za podporu. Užijte si sluníčka a odpočiňte si. V polovině srpna to znovu začne. Dík samozřejmě patří všem sponzorům a podporovatelům lužského fotbalu.

 

 

                                                                                                Jaroslav Gála -předseda klubu

 

 
 

 

 

 

V případě, že považujete některé informace či sdělení za opravdu důležité, můžete je v textu zvýraznit například takto.